Návrat na hlavní stranu rustikalni-dlazby.cz
Cihlový design Dekor dřeva Rustikální obklady Imitace kamene Historizující dlažby

Rustikální dlažby napodobující cihlu (cotto)

Nejtypičtějším zástupcem rustikálních dlažeb jsou ty, které napodobují cihly, stájové dlažby, staré cihlové dlažby a podobné materiály - mnozí je nazývají jednoduše cotto.

V dnešní době můžeme najít tento typ dlažeb v podstatě u všech výrobců, je totiž velmi oblíbený, obzvlášť ve starých, klasických staveních... Co se ovšem velmi liší je kvalita zpracování, kvalita dlažby jako takové a samozřejmě cena.

Dlažba Chicago Wrigley, zdařilá imitace cihlových dlažeb a obkladů

Luxusní imitace cihly - dlažby Chicago ve čtverci i šestihranu

Jednou z nejzajímavějších nových sérií v cihlovém designu je série Chicago. Kromě propracovaného designu nabízí i netradiční formáty (10*20, 20*20, 20*40) a hlavně šestihran!

V sérii jsou čtyři barvy - Old Chicago, South Side, Wrigley a State street.

Dlažba Chicago South Side v šestihranu Chicago Wrigley, zdařilá imitace cihlových šestihraných dlažeb Dlažba State Street ve formátu 20*40 Šestihran v cihlové barvě Old Chicago

Portico - rustikální dlažba s cihlovým designem

Série Portico firmy Cerdomus je cenově přijatelnou variantou, která si ovšem povedeným designem nijak nezadá s ostatními sériemi z této strany. NAvíc má stejnou cenu pro všechny základní formáty série - formáty 15x30 a 15x15 tedy vyjdou podstatně levněji, než u jiných výrobců. Jednoznačnou výhodou je i probarvený střep dlažeb v sérii Portico, který zaruřuje velmi dobré užitné vlastnosti.

Několik obrázků série Portico pro inspiraci:

Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Dlažba imitující cihlu -  Restauro Magione 33,3*33,3 Rustikální dlažba Restauro Magione 33,3*33,3

Restauro - dlažby s velmi proměnlivým designem

Restauro od výrobce Manifattura del Duca patří jistě mezi nejzajímavější zástupce ve skupině "cihlových" dlažeb. Série je vyráběná na slinutém střepu 10 mm vysokém, snese tedy ty největší kvalitativní nároky, ale její síla tkví v něčem jiném a tím je - proměnlivost. Jednotlivé dlaždice se od sebe neliší pouze různým otiskem, ale v rámci jedné barvy tu najdeme dlažby hned v několika odstínech - a právě to může být na rustikálních sériích velmi působivé.

Série Restauro se vyrábí ve třech velikostech (33,3*33,3, 16,5*33,3, 16,5*16,5) a patří do ní čtyři barvy: Magione, Dimora, Casale a Palagio. Dlažby Restauro lze velmi dobře kombinovat s obklady série Maioliche di Tradizione.

Ceny série Restauro:

Ceny této série se pohybují od 873 Kč/m2 do 1200 Kč/m2 včetně DPH.

Více informací o sérii Restauro najdete zde.

Cotto della Rosa - rustikální okraj a stálé barvy

Další velmi zajímavou a oblíbenou sérií v této skupině dlažeb je Cotto della Rosa vyráběná firmou Monocibec. Chybí jí barevná proměnlivost, ale přestu u ní najdeme výrazný rustikální okraj a bohatou paletu vyráběných rustikálních barev - kromě tří (!) odstínů blížících se k cihlové barvě tu najdete i dva odstíny světlé (béžová a bílá) a jeden tmavě hnědý.

Série je o něco hladší než Restauro a vyrábí se v rozměrech 33,3*33,3, 16,5*33,3 a 16,5*16,5.

Rustikální dlažba Cotto della Rosa Gandolfo - světlejší cihla Rustikální tmavě hnědá dlažba Cotto della Rosa Caciaguera Velmi zajímavá světlá rustikální dlažba Cotto della Rosa Sanguido Cihlovohnědá dlažba Cotto della Rosa Manfredi Béžový odstín - Obizzo Nejoblíbenější barva série - tmavě cihlové Sassolo

Více informací o sérii Cotto della Rosa najdete zde.

Matné cihlové dlažby série Cotto Etrusco

Další imitací cihlové podlahy firmy Monocibec je série Cotto Etrusco. Na rozdíl od předchozí má matný povrch a je barevně o něco nepravidelnější.

Cotto Etrusco Veio v obdélníkovém formátu 16,5*33 (Monocibec) Rustikální dlažba Cotto Etrusco Pienza (Monocibec) Rustikální dlažba Cotto Etrusco Tarquinia (Monocibec) Dlažba Cotto Etrusco Tuscania (Monocibec) Rustikální dlažba Cotto Etrusco Veio (Monocibec)

Quintana - imitace cihly se střední variabilitou

Do série Quintana patří kromě obkladů, které najdete v sekci rustikální obklady, i dlažby ve formátech od 15,8x15,8 do 48x48, vyráběné firmou Serenissima. V sérii, která patří mezi levnější varianty imitací cihel, najdeme pět barev.

Obdélníkový a čtvercový formát barvy Morlupo na terase Quintana v barvě Abbadia, použitá ve skladbě různých formátů jako dlažba do kuchyně Rustikální dlažba Quintana Spada zdařile imituje cihlovou podlahu Dlažby série Quintana lze s úspěchem použít i jako obklady a dlažby do koupelny, zde barva Borgo Imitace cihlové dlažby Quintana Spada v osmihranu

Výrobci uvedených dlažeb

Na této stránce je uvedné zboží následujících výrobců: Serenissima, Manifattura del Duca, Monocibec, Ricchetti, CIR a Cerdomus.

Jakékoli bližší informace o kterékoli dlažbě, kterou vidíte na našich stránkách nebo pokud budete chtít uvedené dlažby koupit, rádi Vám pomůžeme, stačí poslat dotaz na email pixa@obkladyvilimek.cz nebo zavolat na tel. +420 776744063

Dlažby imitující cihly nebo staré cihlové dlažby Dlažby v dekoru dřeva Rustikální obklady a dlažby - koupelny i kuchyně Rustikální dlažby jako imitace různých typů kamene kamene Historizující dlažby napodobující dlažby secesní, klasicistické, prvorepublikové i dlaždice z dalších historických období.

Kontakt: J.V.Pixa 776 744 063, pixa@obkladyvilimek.cz, www.obkladyvilimek.cz, www.velkoformatove-dlazby.cz, další cihlové dlažby...