Návrat na hlavní stranu rustikalni-dlazby.cz
Cihlový design Dekor dřeva Rustikální obklady Imitace kamene Historizující dlažby

Obklady a dlažby v designu dřeva

Velmi zajímavou skupinou dlažeb jsou dlažby, které napodobují dřevo. V dnešní době patří mezi ty nejprodávanější - někteří zákazníci je vybírají záměrně pro celou plochu, jiní jimi doplňují skutečné dřevěné materiály tam, kde je třeba použít materiál s vlastnostmi dlažby a další se prostě jen nechají okouzlit velmi dobře zpracovaným dekorem dřeva.

Dlažba dekor dřeva - Reserve Rovere Lappato

Reserve - rustikální dřevěné dlažby

Dřevěný design této série je skutečně poměrně rustikální, připomíná nejspíš parkety v horší jakosti s jemnou povrchovou strukturou. Každá dlaždice má jiný otisk, v každé barvě se střídá několik odstínů.

Dlažby série Reserve se vyrábí ve 3 rozměrech - 40x80,3, 12,7x79,4 a 19,4x79,4, přičemž dva uzší rozměry jsou retifikované (přesně zabroušené) a mohou se tedy pokládat s minimální spárou. Kromě naturálního povrchu se vyrábí i v Lappatu - lesklé dlažby, které si ovšem zachovávají původní dřevěnou strukturu.

V sérii najdeme čtyři barvy - nejtmavší Ciliegio (třešeň), dva velmi proměnlivé dřevěné odstíny Rovere (dub) a Betulla (bříza) a nejsvětlejší Acero (javor)

Ceny série Reserve:

Ceny těchto dřevěných dlažeb se pohybují mezi 1238 Kč/m2 a 1602 Kč/m2 (ceny jsou uvedené s daní). V některých případech je možné tyto dlažby koupit v nižší jakosti za 499 Kč/m2 včetně DPH.

Reserve Ciliegio s částečným překladem Obklad - Reserve Acero, podlaha - Reserve Rovere Dlažba v dekoru dřeva - Reserve Rovere Krásná imitace parket - Reserve Betulla Imitace dřeva v lesku - Reserve Rovere Lappato Dlažba Reserve Betulla pokládaná do stromečku

Více informací o sérii Reserve zde.

Dlažby série Saint Barth - odstín Corsaro

Dlažby napodobující staré dřevo - rustikální série Saint Barth

Dlažby série Sanit Barth (od firmy CIR) jsou velmi neobvyklé - jedná se o zajímavé rustikální dlažby s nerovným okrajem, které zároveň velmi povedeným způsoben napodobují dřevěná prkna.

V sérii je celkem pět barev od světlé béžové (Pirata) přes hnědou (Corsaro, hnědočernou (Bucaniere) a černou (Barbanera) až k asi nejrustikálnější stříbrno-hnědo-černé (Brigantino) variantě. Všechny barvy jsou v rozměrech 10x50 a 15x60,8, které lze velmi efektivně kombinovat.

Ceny série Saint Barth:

Ceny všech barev v sérii je v obou rozměrech stejná a to 1226 Kč/m2 včetně DPH.

Dlažba Saint Barth Bucaniere 10x50 Pirata v obou formátech - detail s patrným rustikálním okrajem dlaždic Černo-stříbrná rustikální dlažba Barbanera, posouvaná pokládka v kombinaci obou formátů Detail rustikální dlažby v designu dřeva - Saint Barth Bucaniere Velmi zajímavá barva Brigantino - staré dřevo

Další informace o sérii najdete na stránkách výrobce zde.

Echo - věrná rustikální napodobenina prken

Nová série, kterou Vám chceme představit patří do sortimentu firmy Monocibec a nese název Echo. Najdeme v ní 4 odstíny, přičemž ani jeden z nich není velmi výrazný nebo přehnaně nápadný nebo tmavý, ale vše je podřízeno dokonalému zpracování a Eleganci.

Nejsvětlejší barvou v sérii je Siussi, následují Gardena, Fiemme a nejtmavší Bardia a to ve formátech 24,6x100 a 16,2x100. Menší formát lze, kromě klasického naturálního povrchu zakoupit i v povrchu Lappato neboli leštěném a s protiskluzem (grip).

Ve všech případech jsou dlažby této série retifikované, tedy zabroušené napřesno pro použití s minimální spárou.

Ceny série Echo

Dlažby série Echo stojí 1525 (matné a protiskluz) nebo 1838 (Lappato) Kč/m2 včetně DPH.

Dekor dřeva ve světlé barvě - Echo Siusi - v obýváku Nejtmavší barva série Echio - Badia použitá ve wellness centru Koupelna obložená dlaždicemi imitujícími dřevo - Echo Siusi Echo Fiemme - zdařilá imitace dřeva v baru Echo Gardena a typické dekory této série  - kuchyně

Další informace o sérii Echo naleznete zde.

Dlažby s dřevěným designem firmy Serenissima

Firma Serenissima vyrábí větší množství sérií, které poměrně zdařile imitují dřevo, jako jsou například Vintage, Season, Urban, Wild Wood nebo Timber

Vzhledem k tomu, že se jedná o více sérií, je nasnadě, že mezi nimi najdeme velmi různorodý design, od "dřeva se zbytky kůra" (Season), přes modernější varianty (Urban) až po rustikálnější typy (Wild Wood). Naproti tomu mají všechny série stejné formáty, a to 15x60,8 a 18x118. Výjimkou je pouze Timber Wild Wood, kde je formát 15*90.

Ceny dlažeb v dekoru dřeva firmy Serenisima

Ceny těchto sérií se pohybujé od 700 do 1100 Kč/m2 dle formátu (včetně daně).

Dekor dřeva - Vintage Bruno 15x60,8 Dlažba Vintage Giallo ve formátu 18x118 Dlažba i obklad v designu dřeva - Season Summer (podlaha) a Spring (stěna) Dekor dřeva v šedé - Vintage Grigio 18x118 Výrazná barva ze série Timber - dlažba Vulcan Canyon 15x60,8 Rustikální dlažba v dekoru dřeva Wild Wood Grey 15x90 Dlažba v dekoru dřeva v modernějším provedení - Urban Ecru Season Fall - zajímavý dekor dřeva (se zbytky kůry)

Výrobci uvedených dlažeb

Na této stránce je uvedné zboží následujících výrobců: Ricchetti, Serenissima, CIR a Monocibec.

Další obrázky dlažeb s designem dřeva najdete zde.

Jakékoli bližší informace o kterékoli dlažbě, kterou vidíte na našich stránkách nebo pokud budete chtít uvedené dlažby koupit, rádi Vám pomůžeme, stačí poslat dotaz na email pixa@obkladyvilimek.cz nebo zavolat na tel. +420 776744063. Případně máme k dispozici i katalogy uvedených sérií v .pdf formátu.

Dlažby imitující cihly nebo staré cihlové dlažby Dlažby v dekoru dřeva Rustikální obklady a dlažby - koupelny i kuchyně Rustikální dlažby jako imitace různých typů kamene kamene Historizující dlažby napodobující dlažby secesní, klasicistické, prvorepublikové i dlaždice z dalších historických období.

Kontakt: J.V.Pixa 776 744 063, pixa@obkladyvilimek.cz, www.obkladyvilimek.cz, www.velkoformatove-dlazby.cz, další dlažby v dekoru dřeva...